Przejdź do treści

MEDGAL Sp. z o. o.

MEDGAL Sp. z o. o.
Category:

MEDGAL Sp. z o. o. jest polskim producentem szerokiej gamy implantów i instrumentariów stosowanych w chirurgii kostnej i ortopedii.
Jesteśmy innowacyjną, prywatną firmą rodzinną, założoną w 1982 r. przez obecnego właściciela Józefa Borowskiego.
MEDGAL zaopatruje około 200 szpitali w całej Polsce oraz klientów w niemal 40 krajach z całego świata.
Specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży implantów kostnych i instrumentariów przeznaczonych do leczenia złamań, urazów i chorób układu kostnego, m.in: gwoździ śródszpikowych, płytek blokowanych, wkrętów kostnych, stabilizatorów i wielu innych wyrobów z zakresu ortopedii i traumatologii.
Współpracujemy ze środowiskiem medycznym i naukowym, wprowadzamy innowacyjne produkty, m.in. jako jedyny światowy producent wdrożyliśmy na rynek unikatowe implanty pokrywane warstwą węglowo-krzemową Si-DLC.
Wszystkie wyroby wytwarzamy w naszej siedzibie w Księżynie koło Białegostoku (nie korzystamy z podwykonawców). Produkujemy z renomowanych materiałów pochodzących z Unii Europejskiej. W procesach produkcyjnych stosujemy technologie CAD/CAM, obrabiarki CNC, roboty, autoklawowe technologie wytwarzania kompozytów węglowych, technologie wtrysku, obróbkę elektroerozyjną, kucie, obróbkę cieplną, chemiczną, innowacyjne metody modyfikacji powierzchni (SiDLC, pokrywanie hydroksyapatytem), druk 3D (zaawansowany druk 3D implantów tytanowych „na miarę”).
Bierzemy udział w krajowych i zagranicznych kongresach, sympozjach i targach branżowych.
Prowadzimy specjalistyczne warsztaty na modelach kości dla lekarzy i dystrybutorów.
Posiadamy duży potencjał produkcyjny, technologiczny, sprzedażowy i badawczo-rozwojowy.
Zapraszamy do współpracy

ul. Niewodnicka 26A
Księżno
16-001

Wyślij wiadomość do właściciela oferty

Nazwa Firmy:MEDGAL Sp. z o. o.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors